Adsense Hakkında Genel Bilgiler

Dünyanın en büyük ve en köklü arama motorlarından birisi olan Google, Adsense servisiyle tüm internet sitesi yayıncılarına çeşitli reklamlarla para kazandıran bir servistir. İnternet sitenizin içeriğine göre ziyaretçilere reklam sunan Adsense, ziyaretçilerin gösterim ve tıklama oranlarıyla para kazandıran bir sistemle çalışır.

Yüksek kullanıcı girişine sahip olan internet sitelerinizle para kazanabileceğiniz gibi, bu konu hakkında detaylı bilgi edinemeyen insanlarımızın sayısı da çok fazla. Bu nedenle Adsense aşamalarını sizlere detaylı başlıklarla anlatacağız.

Adsense ve Site İlişkisi

Reklam verenlerin hazırladığı reklamlar sitenizde çıkmaya başladığında, tıklama ve gösterim oranlarıyla para kazanmanız mümkün. Ancak, sitenizin içerisindeki gönderileri kesinlikle özgün oluşturmalı, kopya makalelerle doldurmamalı ve sitenizi Google servisine uygun hale getirmeniz gerekiyor. Adsense para kazanma koşullarından birisi de bu yoldan geçiyor. Aynı zamanda siteniz bir müddet otoriter kalmalı ve belli bir ziyaretçi kitlesine sahip olmalıdır. Bunun dışında Adsense başvurularınız red cevabıyla karşılık bulabilir.

Adsense Kazançları Çekmek

Adsense kazançlarınızı banka hesabınıza çekebilmeniz için de birden fazla adım bulunuyor. Google, adsense hesabınızın size ait olup olmadığını anlamak adına, belli bir limitten sonra sisteme girdiğiniz banka hesabınıza 0.30 kuruş gibi bir rakam gönderiyor. Bu rakamı da adsense hesabınıza girerek, doğrulama yapmanız gerekiyor.

İkinci aşama olarak da adsense pinden bahsedebiliriz. Adsense, adres doğrulaması yapmak adına size özel bir pin içerek zarf gönderiyor. Adsense pini isteme işlemi, üç defa uygulanıyor. İlk pini istedikten 21 gün sonra ikinci pini, sonrasında da üçüncü pini isteyebiliyorsunuz. Tabii ki ilk pin isteme işleminizde pin zarfınız size ulaşırsa, ikinci ve üçüncü işleme gerek kalmıyor.

Adsense pinleriniz üçüncü aşamadan sonra da gelmediyse, son olarak kimlik ile doğrulama sayfası açılıyor. Adsense kimlik doğrulama işlemini yaparak hesabı manuel olarak doğruluyor ve tüm doğrulama aşamalarını geçmiş oluyorsunuz.

Adsense pin gelmedi gibi bir mağduriyet yaşadıysanız herhangi bir sıkıntı yaşamadan üçüncü pinden sonra da hesabınızı doğrulanmış ve para çekmeye hazır hale getirebiliyorsunuz.

Adsense Para Çekme Alt Limiti

Adsense hesabınızda biriken paranız, diğer ayın sonunda çekiliyor. Yani Ocak ayının son gününde kazançlarınız kesinleşiyor ve şubat ayının sonunda banka hesabınıza yatırılıyor. Adsense para çekme alt limiti de 200 TL olarak belirlenmiş durumda. Her ay sonunda 200 TL eşiğini aşarak, diğer ayın sonunda paranızı otomatik olarak belirttiğiniz bankaya alabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: Admin

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir