Adsense Nedir, Nasıl Kazandırır?

Adsense Nedir, Nasıl Kazandırır?

Google’ın reklam işletmelerinden birisi olan Adsense, yayın hakkı olan ve şartları karşılayan tüm web sitelerinde kullanılabilecek reklam aracıdır. İnternet sitesinin kategorisine göre sitede reklamlar çıkaran ve site sahiplerine tıklama, görüntüleme karşılığında para kazandıran Google Adsense, son zamanlarda internetten para kazanmak isteyen insanlar tarafından detaylı araştırılıyor. Adsense nedir sorusuna ise, cevap bulacağız.

 

Adsense Reklam Aracıdır

Google Adsense, internet siteleri ile yayıncıları buluşturan bir reklam aracıdır. Adwords altyapısında reklam veren şirketler, firmalar harcama yaparken yapılan harcamanın karşılığında işletmenin reklamları kategori olarak bölüştürülür ve ilgili sitelerde yayına alınır. Reklamın yayına alındığı sitedeki ziyaretçiler ise işletmenin reklamına tıklayarak bir kazanç potansiyeli olarak bilinir ve internet sitesinde reklam yayınlayan insanlar da para kazanır.

 

Tıklama Başına Kazanç

Adsense verilerinde kazancın büyük bölümünün tıklamaya bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Reklam görüntüleme sayısına nazaran tıklama sayısı bizim için çok daha önemli olacaktır. Çünkü reklamlara tıklayan insanlar, yönlendirildikleri sitede alışveriş yaparlarsa Google bizim kazancımızı da arttırıyor.

Google Adsense verilerine baktığımız zaman tıklama başına kazanç, yani TBM ibaresini görürüz. Bu durum, kategoriye göre değişebiliyor. Özellikle Türkçe olan sitelerde reklam verenlerin bütçesinin az olduğu dönemlerde, TBM bizler için çok da yüksek olmuyor. Yüksek TBM için de her zaman yabancı dile sahip siteler öneriliyor. Bu nedenle Adsense nedir sorusunun cevabını öğrenmeden önce, mutlaka giriş yapacağınız sitenin kategorisini ve dilini belirlemelisiniz. Eğer iş yapacağınız sektörü ve dili severseniz, Adsense işin en kolay boyutu olacaktır.

 

Adsense Yüksek Kazanç

Adsense yüksek kazanç sağlayabilmeniz için sektöre ve dile önem vermelisiniz. Ayrıca sitenizin SEO ayarlarının yapılı olması, sizin için daha fazla ziyaretçi demektir. Bu nedenle Adsense nedir sorusunun cevabını, yapacağınız işle beraber deneyimleyerek bulabilirsiniz.

Sitenizde özgün yazılar ve içerikler bulundurarak ziyaretçi kitlesine sahip olarak siz de güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu nedenle emek vererek ve işinizi severek hareket etmelisiniz. Ayrıca Google Adsense hakkında genel bilgileri de buraya tıklayarak görebilir, daha fazla fikir sahibi olarak çalışmalara başlayabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir