Adsense Ödeme Kesinleşme Süreci

Adsense Ödeme Kesinleşme Süreci

Google Adsense, geçmişten günümüze kadar gelen en köklü reklam birimlerinden birisidir. Neredeyse hiç alternatifi bulunamayan ve Google’in bir dalı olan Adsense, bu sıralar bazı durumlarda merak konusu haline gelebiliyor. Özellikle Adsense reklamlarıyla çalışmaya yeni başlayan insanlarımız, kazançların kesinleşmesi ve banka hesabına yatırılması hususunda sorular sorabiliyor. Peki Adsense ödemeleri ne zaman kesinleşir, banka hesaplarına ne zaman yansıtılır?

Adsense Bakiye Kesinleşme Süreci

Google Adsense’de biriken paranız, yalnızca ayın son günü kesinleşmektedir. Bakiyenizden bir takım kesintiler yaşanır ve asıl bakiye ‘’Bakiye’’ kısmına aktarılır. Yaşanan kesintiler geçersiz trafik ve tıklamalardan meydana gelmektedir. Yani ayın ilk günü ile son günü arasındaki bakiyeniz, yaşanan bazı kesintilerle beraber kesinleşmiş olacaktır.

Adsense Bakiyesinin Bankaya Yatırılışı

Google Adsense hesabınızda bir ayın kesinleşen ücreti 200 TL sınırını aşıyorsa, paranızı bankaya çekebilirsiniz. Bu aşamada tüm pin ayarlarını ve adres onaylarını yaptıysanız, herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. 200 TL ve üstü bakiyeleriniz, kesinleşen ayın bir sonraki ayında hesabınıza tanımlı olan banka hesabınıza gönderiliyor.

Örnek verecek olursak, 1 – 31 Aralık tarihleri arasında bakiyeniz 200 TL ve üzerini bulduysa, paranız banka hesabınıza Ocak ayının son günlerinde yatacaktır. Genellikle 24 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında paranızı alabileceğiniz gibi, Ocak ayının gelirleri de son gün kesinleşerek, Şubat sonunda hesaplarınıza yatırılacaktır.

200 Lira Limitini Aşmam Şart Mı?

Her ay düzenli olarak Adsense’den para çekmek istiyorsanız, her ay 200 TL limitini aşmak zorundasınız. Ayrıca kesintileri de göz önünde bulundurursanız, ay sonunda bakiyenizi 220 TL ve üzerinde tutmak sizin için garanti olacaktır.

Eğer ay sonunda 200 TL limitini aşamayıp, 199 TL sınırında takılsanız bile, maalesef aradaki 1 TL için bir sonraki ayı beklemeniz gerekecek.

Kesinleşen ve banka hesaplarına yatırılan ödeme şekilleri, şuan bu şekilde ilerlemektedir. İlerleyen zamanlarda Google tarafından bu konu hakkında herhangi bir güncelleme gelirse, sizinle tekrardan paylaşacağız.

You May Also Like

About the Author: Admin

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir