Adsense Ödemesi Nasıl Alınır?

Adsense Ödemesi Nasıl Alınır?

Google Adsense üzerinden kullanıcılar birçok soruyu sormaktan kendini alıkoyamıyor, Google Adsense politikalarını, kurallarını ve bütün dikkatlerini anlamaya çalışıyor. Google Adsense üzerinden reklam aşamasını geçtikten sonra, bir diğer husus da ödeme almak olacaktır. Peki ödememizi hangi şartları sağlayarak alabiliriz, ödeme günleri hangi günlerdir?

AdSense Banka ve Adres Onayı

AdSense hesabınızda biriken paranızı banka hesabınıza çekebilmeniz için, öncelikle banka hesabınızın onayını yapmanız gerekiyor. 10 dolarlık bir para limitini aştıktan sonra Google Adsense, hesabınıza banka hesabınızı girmenizi istiyor ve bu hesabı onaylamak için size 0.35 kuruş gibi bir para gönderimi yapıyor. Bu aşamadan sonra hesabınıza gelen parayı da, Adsense hesabınıza girmeniz gerekiyor.

Adsense hesabınıza, bankaya gelen ücret tutarını girdikten sonra banka hesabınızın sizin adınıza olduğu doğrulanıyor. Bu aşamayı da atlattıktan sonra, geriye sadece adres onayı kalacaktır.

Adsense Adres Onayı Nasıl Yapılır?

Adsense banka hesabınızı onayladıktan sonra, sırada adres onayı yapmak var. Adsense hesabınıza adresinizi, Türkçe karakter olmadan girdiğinizde firmanın size göndereceği pin kodu daha rahat ulaşacaktır. Adsense, bu ay güncelleme yaparak pin isteme hakkını 4 adete çıkardı. Yani 4 adet pin istediğinizde, bu pinler elinize geçmediği taktirde kimlik fotoğrafınızla hesabınızı 1 hafta içerisinde manüel olarak onaylayabiliyorsunuz.

Hesabınız için adres onayınızı yaptıktan sonra, para çekme işleminiz için sadece bir husus ön planda kalıyor. O da, aylık 200 TL limitini aşmak.

Aylık Para Çekim Limiti

Hesabınıza gelen para, her ay sonunda kesinleştirilir ve bir sonraki ayın son gününde hesabınıza yatırılır. Tabii ki kesinleşen ücretin de en az 200 TL olması gerekir. Bütün şartları tamamlayıp, hesabınızı pinli hale getirdikten sonra 200 TL limitine de takılmazsanız paranız her ayın sonunda otomatik olarak tanımladığınız banka hesabınıza yatırılır.

Adsense para çekme konusunda bütün detaylar yalnızca bu şekilde şekilleniyor. Bu konu hakkında pin dışında herhangi bir güncelleme de henüz yapılmadı. Eğer yeni bir güncelleme gelirse, sizinle burada paylaşıyor olacağız.

You May Also Like

About the Author: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir