Adsense Pin İsteme – Pin Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Google’ın reklam uygulamalarından birisi olan Adsense, web site sahiplerine reklam gösterimi ve reklam tıklama karşılığı para kazandıran bir sisteme sahiptir. Para kazanabilmek için belirli oranlarda tıklama almalı, belli bir hite sahip olmalı ve otoriter bir web sitesi kurmalısınız. Tüm aşamaları geçen ve ödeme eşiğine gelen kullanıcılar ise pin, yani doğrulama koduyla ilgili problemler yaşayabiliyor.

Adsense Pin Nedir?

Adsense kullanarak 200 TL olan ödeme limitini aşan kullanıcılar, ‘’Adsense Pin Nedir?’’ sorusunu araştırıyor. Adsense pin kodu, size 2 ile 4 hafta arasında gönderilen zarfın içerisinde bulunan bir koddur. Firmanın kod gönderme amacı, sisteme girdiğiniz adresin gerçeklik payının olup olmadığını anlamaktır. Yani sizin Adsense hesabınıza girdiğiniz adres doğruysa, kod içeren zarf belirtilen adrese gönderilir ve kodla beraber hesabınızı doğrulayarak paranızı banka hesabınıza çekebilirsiniz. Peki pin kodunuz gelmedi, ne yapmalısınız?

Adsense Pin İsteme

Adsense, 10 dolarlık bir ödeme eşiğine gelindikten sonra sizlere pin isteme sayfası açacaktır. Bu sayfada ilk pini istedikten sonra, tahmini olarak kodunuz 2 ile 4 hafta içerisinde adresinize iletilir. Eğer ilk pin isteme işleminden 21 gün geçtiyse ve zarf elinize geçmediyse ikinci pin isteme hakkınız olacaktır.

İkinci pin kodunu istedikten sonra da, aynı sürede bekleme zamanınız olacaktır. Eğer zarfınız yine elinize geçmediyse, üçüncü pini isteyebilirsiniz. Üç pin elinize ulaşmadığında, kimliğinizi fotoğrafıyla doğrulama yaparak, hesabınızı kolaylıkla doğrulayabiliyordunuz. Fakat bu durum, 12 Ocak 2020 tarihinde güncellenerek bir değişikliğe uğradı ve kimlik ile doğrulama işlemi dördüncü pin kodunu istedikten sonra kullanılabilir hale getirildi.

Adsense Kimlik Doğrulama Güncellemesi

Adsense üzerinden toplamda üç pin istedikten sonra, zarflarınız elinize geçmediği zaman kimlik fotoğrafınızla doğrulama yapabiliyordunuz. Fakat bu durum bir güncellemeyle beraber değiştirildi ve sınır dört pin istemeye kadar yükseltildi.

Kısacası Adsense üzerinden dört defa pin istediyseniz, son isteğin üzerinden 28 günlük bir süreç geçtiyse kimlik doğrulama yöntemiyle hesabınızı doğrulayabilir, sorunsuz bir şekilde paranızı çekmeye başlayabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir