Adsense Reklam Sınırlaması Çözümü

Adsense Reklam Sınırlaması Çözümü

Web sitesi sahipleri olarak, Google’ın reklam birimi olan Adsense’yi mutlaka herkes kullanmıştır. Son dönemlerde Adsense konusunda özellikle reklam sınırlaması problemi yaşanıyor. Gösterilecek reklamların sayısı kısıtlanırken, çoğu yayıncı bu duruma bir anlam veremiyor ve aynı zamanda çözüm de bulamıyor.

Adsense Reklam Sınırlaması Neden Olur?

Adsense reklam sınırlamasının neden olduğunu merak ediyorsanız, tek cevap olarak geçersiz trafikten bahsedebiliriz. Geçersiz trafik algılandığı zaman, siteniz üzerinden gösterilen tüm reklamlar durdurulur ve bir müddet reklam gösterimi yapmanıza izin verilmez.

Adsense gösterebileceğiniz reklamların sayısı kısıtlandı uyarısını alıyorsanız, sosyal medyadan yüklü bir hit çekiyor olabilirsiniz. Tabii ki normal ziyaretlere göre Google’ın gözünde sosyal medya biraz daha alt kademede yer alıyor. Durum böyle olunca da reklamlarınıza bir kısıtlama geliyor.

Adsense Reklam Kısıtlaması Nasıl Kaldırılır?

Reklam gösterimi yaptığınız sitede trafiği kendiniz oluşturmuyor veya sosyal medya üzerinden yoğun hit çekmiyorsanız, normal arama motorlarından ziyaretçi çekiyorsanız bu duruma kısa sürede itiraz etmelisiniz. İtirazınıza kısa sürede mutlaka olumlu veya olumsuz cevap alabilirsiniz.

Reklam yerleşimlerinize de mutlaka dikkat etmelisiniz. Kullanıcıları bunaltacak ve sıkacak kadar reklam yerleşimi yaparsanız, Google yine engelleme getirebilir.

Adsense reklam kısıtlaması çözümünü de arıyorsanız, çok kullanılan bir yöntemden bahsedeceğiz. Reklamlarınıza herhangi bir kısıtlama aldıysanız, kendiniz manuel olarak reklamları kaldırmalısınız. Bir müddet veya 15 gün kadar reklamları tekrar yayına almazsanız, sınırlamanız bir süre sonra kalkacaktır.

Eğer reklamları manuel olarak ortadan kaldırmanız işe yaramadıysa, yaptığınız itirazdan mutlaka cevap beklemeli, sosyal medya hitlerini kesmeli ve aynı zamanda kendi sitenizde fazla sayfa yenileme işlemi yapmamalısınız.

Reklam kısıtlamasının bir diğer sebebi de, otomatik olarak kendini yenileyen site altyapılarıdır. Bu süreçte sürekli açık olan sayfalar yenilenir ve Adsense altyapısında bu durum trafik olarak algılanır. Yaşanan trafik, aynı IP adresinden geldiği için de şüpheli olarak görülür ve sınırlama kaçınılmaz olur.

Adsense konusunda diğer bilgileri de almak istiyorsanız, sitemiz üzerinden başlıklarımızı inceleyebilir ve sizinle paylaştığımız bilgilerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir