Adsense Ret Çözümü

Adsense Ret Çözümü

Web sitelerinin kazanç kapısı olarak nitelendirilen ve Google’ın altyapısında bulunan Adsense, global bir reklam birimidir. İnternet sitesi sahipleri, Google Adsense ile reklam birimlerine başvurarak sitelerine reklamlar ekler ve işletmelerin reklamını yaparak para kazanabilir. Tabii ki bunun için, öncelikle sitemizi kurallara uygun hazırlamalı, ret cevabı almayacak şekilde ayarlamalıyız. Adsense ret çözümü konusuna da yazımızda değineceğiz.

Adsense Uygun Site

Google, sitenizde reklam yayınlayabilmek için sitenizin uygun olup olmayacağını botlarıyla beraber test edecektir. Bu nedenle hazırda olan web sitenizi Adsense kontrolüne yollamadan hemen önce gereken ayarları yapmalı, sitenizi otoriter hale getirmeli ve belli bir hite ulaşmalısınız. Aksi halde siteniz sürekli ret cevabıyla karşılaşacaktır.

Google için sitenizin özgün ve düzgün olması önemlidir. Toplama içerik veya politika ihlalleri içeren bir siteye sahipseniz, kesinlikle başvuru yapmayın ve sitenizi özgün hale getirmek için çalışmalara başlayın.

Adsense Özgün Siteye Ret

Web sitenizin logosunu, temasını ve diğer ayarlamalarını yaptıktan sonra Adsense için mutlaka özgün içeriğe ihtiyacınız olacaktır. Özgün içeriklerinizi de ayarladıktan sonra Google Adsense için başvurunuzu gönderebilirsiniz. Bazı durumlarda Google, tamamen özgün sitelere bile onay vermeyebiliyor. Tabii ki bu durumda yapılacak işlemler de bulunuyor. Eğer özgün içeriğinize ve hit durumunuza karşın ret cevabı aldıysanız, sayfa düzenine geçmeniz gerekiyor demektir.

Gizlilik ve Politika Sayfaları

Google Adsense gözünde kurumsal görünmek, her zaman sizin için iyi olacaktır. Çünkü Google kurumsal sitelere biraz daha kolay onay verebiliyor. Bu nedenle web siteniz onay almıyorsa ve Adsense ret çözümü arıyorsanız, sitenizin üst kısmına ‘’İletişim’’, ‘’Gizlilik Politikası’’ gibi kurumsal ibareler eklemeniz gerekiyor.

Web sitenizdeki içerikleriniz özgünse, gerekli sayfaları eklediyseniz ve belirli bir hit durumuna sahipseniz, kolaylıkla Adsense onay alabilirsiniz. Adsense ret çözümü ararken de bu aşamaları mutlaka onaydan önce yerine getirmeniz gerekiyor. İlk başvuruda ret cevabı aldığınızda, ikinci sefere hemen düzenleme yapıp gönderirseniz, bunun göstermelik bir hareket olduğu algılanacaktır. Bu nedenle tüm gerekli şartları en baştan karşılayın ve daha fazla zaman kaybetmeden sitenizi Adsense onayına gönderin.

 

You May Also Like

About the Author: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir