Adsense Uygun Web Sitesi

Adsense Uygun Web Sitesi

Google’ın reklam birimlerinden birisi olan Adsense, günümüzde milyonlarca web sitesi sahibi tarafından kullanılıyor. Sitenin kategorisine göre reklam hazırlayan Adsense, sitenizin uygun olması halinde reklamları yayına alıyor ve tıklama başına para kazanabiliyorsunuz. Tabii ki başarılı bir proje çıkararak kendinize Adsense geliri oluşturmanız için, Adsense uygun web sitesi hazırlamanız gerekiyor. Kısacası Google Adsense, sizin sitenizi sevecek ki, sitenize uygun reklamlar verebilsin.

Adsense’ye Uygun Web Sitesi Hazırlamak

Google Adsense, reklamlarını yayınlayacağı web sitelerine oldukça titiz davranıyor diyebiliriz. Öncelikle kurmuş olduğunuz web sitenizde, kesinlikle özgün içerikler barındırmalısınız. Makalelerinizi ve içeriklerinizi kendiniz hazırlamış olsanız bile, mutlaka özgünlük kontrollerinde geçirmeli ve tümünün özgün olmasına da dikkat etmelisiniz.

Özgünlük testi aşamasını geçtiyseniz, dikkat etmeniz bir diğer husus da sitenizin düzenli görünmesi olacaktır. Tema seçimi ve tema üzerindeki değişiklikleri dikkatli yapmalı, sitenizin logosunu dağınık bırakmamalısınız.

Adsense uygun web sitesi hazırlamak, bu işlemlerle de sınırlı kalmıyor. Bu aşamada web sitenizi adsense onayına yolladığınızda, onay alma şansı yüzde 50 olacaktır.

Son Aşama Politika Sayfaları

Google Adsense için tüm kaynakları hazırladıktan sonra, işinizi şansa bırakmamalısınız. Yapılan işlemlerle beraber siteniz muhtemelen onay alacaksınız fakat, ikinci bir işlem yapmak yerine tüm işlemleri tek seferde halletmeli, Google botlarının gözüne batmamalı ve dört dörtlük şekilde hazırlanmalısınız.

Adsense uygun web sitesi hazırlamanın son aşamasında ise politika sayfaları bulunuyor. Sitenizde mutlaka gizlilik politikası sayfası bulundurmalısınız. Gizlilik politikasına dair sayfanızı oluşturduktan sonra sayfayı doldurmak veya doldurmamak sizin inisiyatifinize kalmış bir durumdur.

Web sitenizi tam anlamıyla Adsense hazır hale getirmeniz için mutlaka iletişim sayfası ve iletişim formu da eklemelisiniz. Bu durum sizi daha kurumsal gösterecek ve düzensiz bir site görünümünden de tamamen uzaklaşmış olacaksınız.

Site Onaya Hazır

Bütün işlemlerinizi yaptıktan sonra artık web sitenizi Google Adsense için onaya gönderebilirsiniz. Yanıt 14 gün içerisinde mutlaka sayfanıza yansıyacaktır ve olumlu cevap alacaksınız. Sonrasında ise reklam yerleşimlerinizi ister manüel, isterseniz de otomatik olarak yerleştirerek reklamlardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir