Web Sitesi Sayfa Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Web Sitesi Sayfa Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Web sitesi sahipleri, sayfa düzeni konusunda bir takım sorunlar yaşayabiliyor. Özellikle Google Adsense sahibi olmak isteyen web site sahipleri, kesinlikle sayfa düzeni konularına dikkat etmelidir. Peki Adsense için sayfa düzeni nasıl olmalı, web site nasıl otoriter bir görünüme kavuşur?

Hızlı Tema Seçimi

Web sitenizin kategorisine göre en hızlı işlem yapabilecek temalar seçmelisiniz. Hızlı işlem gören temalar, Google Adsense’in gözdesi olan temalardır. Öncelikle sitenizin kategorisiyle alakalı tüm temaları bulmalısınız. Temaları bulduktan sonra kullanıcı yorumlarını okumalı, hız testi gibi durumları kurulumdan hemen önce incelemelisiniz.

Piyasada sahte olarak adlandırılan temalardan kesinlikle kurmamalısınız. Orijinal ve para vereceğiniz bir tema daima sitenizi koruyacak ve size problem çıkarmayacaktır. Sahte olarak kullanacağınız temalar, sitenizde açıklar bırakacak ve kolayca sızılmasının önünü açacaktır.

Logo ve Kategori Düzenlemesi

Web sitenizi düzgün gösterecek bir diğer husus da logo yerleştirmesidir. Seçtiğiniz temaya göre, mutlaka loğunuzun boyutlarını ölçülü ayarlamalı ve siteye ekleme yaptığınızda değişik bir duruşa sahip olmamalıdır. Sayfa düzeni için tam ortalanmış bir logo, hem siteyi güzel hem de otoriter gösterecektir. Doğal olarak Google, böylesine düzgün bir sitede reklam yayınlamak isteyecektir.

Logo düzenlemesinin yanı sıra, kategori düzenlemesi de çok önemlidir. Sitenin sağ veya sol tarafına alt alta kategorileri sıralarsanız, düzgün bir web site görünümüne kavuşursunuz.

Politika Sayfaları Düzenleyin

Web sitenize mutlaka gizlilik politikası ve iletişim gibi sayfaları eklemelisiniz. Bu durum sizin son derece kurumsal ve güvenilir olduğunuzu yansıtacaktır. Ayrıca sayfayı yalnızca eklemekle kalmayın ve gizlilik politikası metni hazırlayarak kısa sürede sayfanızı doldurun.

Politika ve kurallarla alakalı sayfa düzeni, sitenizi daima otoriter ve güvenilir gösterecektir. Durum böyle olunca Google Adsense onayı almanız, bir nebze daha kolay hale getirecektir. Tema düzenini, sayfa düzenini, logo düzenini ve politika sayfalarını düzenledikten sonra giriş yaptığınız içeriklerin özgünlüğüne de dikkat ettikten sonra Adsense onayı almanızla alakalı hiçbir problem kalmayacaktır.

 

You May Also Like

About the Author: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir